Zasady zachowania bezpieczeństwa w kościele w czasie COVID-19

Co należy wiedzieć wychodząc do kościoła:

Drodzy Parafianie,
w związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym wprowadziliśmy zasady, które mają chronić nasze zdrowie i życie. Są one następujące:

• W naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ponad 900 m2, może przybywać 60 osób. Pamiętamy o zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa także w kościele.
  • Do odwołania pozostaje w mocy dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane. Zachęcamy, szczególnie osoby starsze i schorowane, do uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu.
  • Niedzielne i powszednie Msze św. są sprawowane o stałych godzinach.
  • Sobotnia Msza św. o 17.00 jest odprawiana jako Msza św. niedzielna (podobnie jak 18.30).
  • Prosimy, aby osoby, które zamówiły Msze św. w niedzielę przychodziły do kościoła wcześniej.
  • Komunia św. podczas Mszy św. niedzielnej: w pierwszej kolejności będzie udzielana na rękę, w postawie stojącej, na środku prezbiterium. Do wiernych, którzy nie zmieszczą się w kościele ze względu na limity, kapłan wyjdzie przed kościół i udzieli komunii św. tylko na rękę. Na koniec, możliwe przyjęcie w sposób tradycyjny, w postawie klęczącej (ewentualnie stojącej) przy balaskach. Należy także zachować odstęp w procesji do Komunii św.
  • Spowiedź będzie możliwa w czasie każdej Mszy św. w kaplicy adoracji, tymczasowo przekształconej na kaplicę spowiedzi. Prosimy jednak, aby korzystać z niej tylko w wyjątkowych sytuacjach.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie w kościele od godz. 17.30 do 18.30 oprócz niedzieli.
  • W czasie Mszy św. niedzielnych nie zbieramy tzw. tacy. Ofiary na rzecz parafii prosimy składać do skarbony przy wejściu do kościoła lub na konto parafii.

Bardzo prosimy Was o dostosowanie się do powyższych zasad, gdyż mają one służyć zdrowiu i bezpieczeństwu każdego z nas. Włączmy się też w modlitwę i wypraszajmy dar miłosierdzia Bożego dla nas, naszych rodzin, naszej parafii i dla całego świata, dotkniętego epidemią. Zachowanie przepisów obowiązujących w czasie epidemii jest wyrazem troski o siebie nawzajem oraz miłości bliźniego.