O Parafii

Rys historyczny

Historia parafii sięga XIII wieku, kiedy na ziemie te przybyli cystersi i wybudowali pierwszy drewniany kościół otoczony ceglanym murem. W pobliżu wzniesiono również inne budynki zakonne, jednak nie przetrwały one do dzisiejszych czasów. Jedynie fragment muru świadczy o tamtych dziejach. Obecną świątynię ufundował generał, kasztelan chełmiński Stanisław Skórzewski. Wybudowano ją w 1750 roku. Sam kościół jest niewielki ale posiada okazały ołtarz główny, który wraz z ołtarzami bocznymi tworzy ciekawą kompozycję rzeźbiarsko – architektoniczną. Wyposażenie wnętrza jest oryginalne, barokowo – rokokowe. Na uwagę zasługuje także chrzcielnica w kształcie wazy osadzonej na stercie kamieni oraz rokokowa ambona.